Matematická gramotnost

Zpestření výuky i domácí přípravy

Výsledky ihned po ukončení testu

Více než 7 let zkušeností s dovednostními testy

Ročně zpracujeme 500 000 testů a dotazníků

Jak to funguje?

Projekt zahrnuje adaptivní test a rozvojové materiály na rozvoj matematické gramotnosti.

Testování matematické gramotnosti se věnuje těmto oblastem: číslo a proměnná, práce s daty, prostorová orientace a měření a odhady. Test je vhodný pro žáky od 3. do 9. třídy ZŠ a 1. ročník SŠ. Na test navazují rozvojové materiály, které jsou stejně jako test dostupné na portále svetgramotnosti.cz.

Žáci jsou po testu zařazeni na úroveň 1–6 (nepočtář, objevitel, začátečník, profík, průzkumník, specialista). Test není předem sestavený, ale výběr úloh se přizpůsobuje předchozím odpovědím žáka a ukončí se ve chvíli, kdy je úroveň přesně určena. Čas na test není omezen, ale děti by ho měly zvládnout během 45 minut, v průměru zodpovědí 25 až 30 úloh.U testování matematické gramotnosti doporučujeme, aby měli žáci k dispozici papír a tužku, kalkulačka by neměla být potřeba, ale zakázána není. Jednotlivé úlohy jsou zaměřeny na pochopení problému, nikoli složité početní operace.

Po ukončení testu se žákům ihned vygeneruje zpráva, která obsahuje vyhodnocení za jednotlivé části testucelkovou úroveň gramotnosti a hlavně tipy, jak svou gramotnost rozvíjet, které odpovídají úrovni žáka.

Zakoupením balíčku získáte přístup do portálu Svět gramotnosti, kde naleznete zpracované metodiky a aktivity do hodin, tipy na knihy a deskové hry. Žáci se budou v úrovních lišit, jak tedy zvolit vhodnou aktivitu do hodin, aby s někteří nenudili u příliš lehkých příkladů, nad kterým ale jiným žákům zůstává rozum stát? Jednoduše! Všechny naše připravené materiály můžete filtrovat dle úrovně a žáky ve třídě nechat pracovat podle svých možností. Chcete se nejdříve na připravené materiály podívat a vyzkoušet je? Připravili jsme pro vás volně stažitelné ukázky

 

 

Termíny

S testováním matematické gramotnosti můžete začít okamžitě.
V ceně je zahrnut přístup do Světa gramotnosti.
Přístup do portálu Svět gramotnosti do konce školního roku.
Výsledky pro žáka jsou k dispozici okamžitě po testování v aplikaci ScioDat.
Doporučený termín testování 2. 3. 2020 - 27. 3. 2020

Nebojte se zeptat

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného projektu pro vaši školu, poradíme s administrací či vyřídíme objednávku.

telefon 234 705 055

Nevybrali jste?

Vyzkoušejte našeho on-line poradce, který vám usnadní výběr vhodného projektu na základě toho, co je pro vás a vaši školu důležité.

online poradce on-line poradce