Tematické dotazníky

 

Zajímá vás, jak fungují vaše pracovní vztahy a vztahy žáků v jednotlivých třídách? 

Rádi byste získali informace ke konkrétním předmětům nebo zjistili, co vylepšit v jídelně?

Připravili jsme pro vás šest tematicky zaměřených dotazníků, které mapují situaci ve vaší škole.
 

Jednotlivé dotazníky obsahují 15 až 25 připravených otázek a poskytnou vám ucelený přehled o všech aspektech dané problematiky. Dotazníky jsme připravili ve spolupráci s předními sociology a preventisty na míru jednotlivým skupinám respondentů. Žákovské dotazníky jsou přizpůsobeny věku respondentů, proto jsme je rozdělili na 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a.

Dotazníkové šetření probíhá online v naší aplikaci, a proto je možné se do něj zapojit kdykoliv a odkudkoliv. Do dotazníků si navíc můžete přidat vlastní otázky. V celém šetření klademe velký důraz na anonymitu.

Výsledky získáte prakticky ihned ve formě přehledných grafů doplněných o srovnávací rámec z ostatních zapojených škol. Výjimkou jsou dotazníky Klima třídy, Evaluace výuky a Vlastní dotazník, kde srovnání s ostatními školami nenabízíme.

 

Jak a kdy tematické dotazníky používat?

Tematické dotazníky jsou výborným doplňkem k Mapě školy, která poskytuje komplexní zpětnou vazbu. Nebo je můžete objednat samostatně a získat tak detailní vhled do jednotlivých témat. Díky rychlé administraci i vyhodnocení je navíc můžete využít vícekrát v průběhu roku.

 

 

 

Vybírat můžete z těchto tematických dotazníků:

 

pro žáky

Klima třídy

Prostřednictvím dotazníku Klima třídy odhalíte, jaké vztahy panují mezi spolužáky, jak žáci vnímají atmosféru ve třídě, co by chtěli zlepšit nebo do jaké míry se setkávají se šikanou (fyzickou, psychickou, ekonomickou či kybernetickou). Vzhledem k tématu zvažte, zda do dotazníku zapojíte žáky 1. a 2. třídy.

Objednat
25 Kč/žák
pro žáky

Evaluace výuky

V dotazníku Evaluace výuky žáci hodnotí jednotlivé předměty (1. st. ZŠ / 2. st. ZŠ / SŠ / praxe SŠ). Zjistíte tak, do jaké míry považují vyučování za obtížné, jak hodnotí své studijní schopnosti nebo zda se učitelé zajímají o názory žáků a dávají jim prostor k vyjádření. Výsledky dotazníků si můžete prohlédnout přehlednou, interaktivní formou.

Objednat
25 Kč/žák
pro učitele a asistenty

Pedagogický sbor

Speciálně připravený dotazník Pedagogický sbor se zaměřuje pouze na učitele a asistenty. Dotazník mapuje, jak se cítí v prostředí školy nebo jaké mají vztahy s žáky, vedením a dalšími pracovními zaměstnanci.

Objednat
25 Kč/učitel
pro zaměstnance školy

Pracovní kolektiv školy

Prostřednictvím dotazníku Pracovní kolektiv školy, který je určený učitelům i nepedagogickým pracovníkům, se dozvíte, jak vaši zaměstnanci hodnotí vzájemné vztahy se svými kolegy, zda spolupracují a kde to naopak drhne. Dotazník je zaměřený také na spolupráci s vedením a vzájemný respekt.

Objednat
25 Kč/zaměstnanec
pro žáky, rodiče a učitele

Jídelna

V rámci dotazníku Jídelna hodnotí žáci, rodiče a zaměstnanci nabídku jídel, vybavení a organizaci jídelny. Získáte podrobnou zpětnou vazbu na podávaná jídla v jídelně a dozvíte se, s čím přesně jsou strávníci spokojeni nebo co by naopak vylepšili.

Objednat
40 Kč/žák (v ceně rodič, učitel)
pro žáky, rodiče, učitele, zaměstnance

Vlastní dotazník

Chcete jednoduše provést dotazníkové šetření u vás ve škole? V naší aplikaci si sestavíte dotazníky pro žáky, rodiče a nebo zaměstnance. Inspirovat se můžete výběrem našich otázek z ostatních tematických dotazníků. Výsledky šetření se vám zobrazí přehledně graficky zpracované ihned po ukončení šetření.

Objednat
25 Kč/respondent

Uvítali byste dotazník na jiné téma? Napište nám na mapaskoly@scio.cz.

 

Nebojte se zeptat

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného projektu pro vaši školu, poradíme s administrací či vyřídíme objednávku.

telefon 234 705 055